CONEIX LES ENTITATS ESPORTIVES D’OLOT

La ciutat d’Olot compta amb un important teixit associatiu i disposa de més de 40 entitats esportives que asseguren la pràctica de qualsevol tipus d’esport, tan sigui a nivell federat, com de lleure.

A continuació es detalla informació i contacte d’aquestes entitats.

Nom.entitat……………………………………. Correu-e Telèfon Pàgina web
Associació Esportiva Agrupació Veterans Olot …….@……. 619652002  
Associació Esportiva Batec Garrotxí  @    
Associació Esportiva Escola Pia d’Olot     http://olot.escolapia.cat
Associació Esportiva Gastant Keks @ 620396949  
Centre Excursionista d’Olot @ 972260675 http://www.ceolot.cat
Club Atlètic Olot @ 636712987 https://www.facebook.com/atleticolot
Club Atletisme Garrotxa @   http://clubatletismegarrotxa.blogspot.com.es
Club Atletisme Terra de Volcans @   http://www.clubatletismeolot.com
Club Bàsquet Olot @ 972272670 http://www.cbolot.org
Club Canicross Olot @ 625294499 https://www.facebook.com/Club-Canicross-Olot-Garrotxa-481505582228196
Club Ciclista LEFA Team @ 677496840 http://teamlefa.blogspot.com.es
Club de Futbol Sant Roc Olot  @ 629364308 https://www.cfsantroc.com
Club Escacs Olot  @ 972263828 http://www.escacsolot.cat
Club Gimnàstic Olot-Osona @ 938863290 http://gimosona.blogspot.com.es
Club Hoquei Olot @ 972262720 http://hoqueiolot.com
Club Horseball Garrotxa @ 659698973  
Club Infantil Ciclista Olot  @ 972262335
649932993
http://ccolotinfantil.blogspot.com.es
Club Munen-Mushin Group @ 654329209 http://www.munenmushin.es
Club Natació Olot @ 972262028 http://www.cnolot.cat
Club Patinatge Artístic Olot @   http://www.cpaolot.cat
Club Skate-Board Olot @   https://www.facebook.com/ClubSkateOlot
Club Tennis Olot @ 972261361 http://tennisolot.com
Club Tennis Taula Olot  @   http://www.cttolot.cat
Club Volei Olot @ 972272897 http://voleiolot.blogspot.com.es
Consell Esportiu de la Garrotxa @ 872022064 https://consellesportiudelagarrotxa.jimdo.com
Escola de Futbol Garrtoxa @ 669890186 http://escolafutbolgarrotxa.blogspot.com.es
Escola Hongaresa d’Esgrima de la Garrotxa @ 644282040  
Foment Pesca Esportiva d’Olot @ 972261002 https://sites.google.com/site/fomentpescaesportivaolot
Fundació Unió Esportiva Olot @ 972260698
649091044
http://www.ueolot.com
Garrotxa Cricket @ 632448896 https://www.facebook.com/garrotxa.cricket?fref=pb&hc_location=friends_tab
Garrotxa Rugby Club @ 622215456 http://garrotxarc.blogspot.com.es
Joventut Sant Pere Màrtir @ 638031710
626386261
http://www.olotjspm.com
Moto Club Olot @   https://motoclubolot.jimdo.com
Olot Boxing Center Club Esportiu @ 669259550  
Paradise Cricket Club Olot @ 640695252  
Societat Esportiva de Caça d’Olot i Comarca @    
Taekwondo Olot @ 653616162 http://taekwondolot.cat
Unió Esportiva Olot @ 972260698
649091044
http://www.ueolot.com
United Cricket Club Olot @    

Última actualització: 12/01/2018

Per incorreccions i/o canvis, contacta amb Esports i Lleure.

Comments are closed.